Upprop: Ställ upp för Masarna!

Den här säsongen har vi varit nere för räkning, men klarade att slutföra säsongen och bjuda på fin speedway, bl.a. i den spännande matchen mot Smederna.
Vi uppmanar därför alla Massupportrar, Speedwaysupportrar och samarbetspartners att ställa upp för Masarna.
Vill du vara med och bidra för att ge Masarna bättre förutsättningar? Då kan du använda Swishnumret 123 641 64 32 för att stödja klubben ekonomiskt.

Vill du som företagare hjälpa till? Kontakta Mikael Liljekvist på 072 522 05 08 eller mikael.liljekvist@masarna.nu

Speedwaynyheter

Klubbnyheter


Fler nyheter

Kalender

Tävling Datum
SGP 2018-09-22
SGP 2018-10-06

Till kalendern

Nyhetsbrev

*Obligatoriskt

Resultat

2018-05-08 53 - 37
2018-05-15 48 - 42
2018-05-22 55 - 35
2018-05-29 36 - 54
2018-06-12 56 - 34
2018-06-19 41 - 49
2018-07-03 31 - 59
2018-07-10 49 - 41
2018-07-17 46 - 44
2018-07-18 43 - 46
2018-07-31 49 - 41
2018-08-07 45 - 45
2018-08-20 61 - 29
2018-08-21 43 - 47

 Provided by Everysport.com

Tabell

Dackarna14101328
Rospiggarna1490523
Smederna1474323
Vetlanda1483323
Västervik1461716
Indianerna1460814
Lejonen1432910
Masarna1411123

 Provided by Everysport.com

Vädret i Brovallen

Webbkamera


Masarna Speedway